رنگ مولتی کالر

فرایند نقاشی خانه با رنگ مولتی کالر

رنگ مولتی کالر

نقاشی یک فرآیند پنج مرحله ای برای ساختمان جدید است.

ابتدا نقاشان دیوارها و سقف ساختمان را تمیز می کنند

آغازگر را بزنید.

بتونه دیوار را بزنید.

بتونه دیواری برای لایه دوم بزنید.

رنگ انتخاب شده را بزنید.

پوشش رنگ انتخاب شده را برای رنگ پایانی اعمال کنید.

استفاده از آغازگر در نقاشی:

این اولین قدم در فرایند نقاشی است.

استفاده از بتونه قبل از نقاشی:

این روند سطح صافی را به دیواره ها وارد می کند. برای شناسایی و آزمایش صافی می توانید از نور و لوله ای در زیر آن نور استفاده کنید ، صاف بودن دیواره را خواهید شناخت.

اگر گچ کاری به درستی انجام نشده باشد ، در نهایت مقدار بیشتری را برای بتونه دیواری خرج خواهید کرد.

استفاده از رنگ مناسب در نقاشی :

پس از استفاده از بتونه ، رنگ کاری شروع می شود. به محض اتمام یک لایه از نقاشی ساختمان ، کارهای دیگر ساختمان انجام می گیرد..

در طول سال ها ، بهبود در فرمولاسیون محصول باعث شده است که رنگ های مختلف برای انواع مختلف سلیقه و کاربردها انتخاب شود. مولتی کالر یک محصول 100٪ مبتنی بر آب است که مطابق با استانداردهای VOC است، به سرعت خشک می شود و بوی کمی دارد و یا  اکثر بدون بو هستند.

در حقیقت ، این محصول دوباره محبوبیت بیشتری پیدا کرده است، زیرا ظاهری یکپارچه ایجاد می کند که همیشه با دیوارپوش ها نمی توان به آن دست یافت.

ویژگی های مولتی کالر انواع مزایا را ارائه می دهد

رنگ مولتی کالر

دوام عالی مولتی کالر آن را برای استفاده در مناطق پر رفت و آمد مانند بیمارستان ها ، مدارس ، دفاتر ، رستوران ها ، مراکز خرید و مجتمع های تفریحی مانند استادیوم ها و سالن های سینما ایده آل نشان میدهد. بافت ناچیز مولتی کالر مزایای زیادی نسبت به یک رنگ جامد دارد. لکه ها به همین راحتی نشان داده نمی شوند و لایه های اضافی پایان طرح دارای ساختاری ضخیم تر از قبل هستند که آن را بسیار قابل شستشو می کند. به یاد داشته باشید، فرمولاسیون محصول از ه برند با برند دیگر تفاوت دارد.

دوام استفاده از مولتی کالر در تنظیمات داخلی و خارجی کمک می کند. مولتی کالر برای استفاده در طیف وسیعی از لایه ها مانند دیوار خشک ، واحد بلوک بتونی ، فلز ، کاشی و سرامیک و بلوک لعاب مناسب است. این پوشش همچنین می تواند روی سطوح بافت مانند گچ نیز مورد استفاده قرار گیرد ، اما برای پارچه توصیه نمی شود.

ویژگی دیگر مولتی کالر امروزی پایه آب آن است که بوی کم آن باعث می شود در ساعات عادی کاری بدون ایجاد مزاحمت برای ساکنان ساختمان استفاده شود. بوی کم همراه با دوام بالا غالباً مشخصات مولتی کالر را به دست می آورد و نقشی اساسی در موفقیت کار دارد.

آماده سازی سطح برای مولتی کالر – مرحله مهم

بدون شک ، مهم ترین مرحله در استفاده از مولتی کالر، آماده سازی سطح است. همه تولیدکنندگان توافق دارند که بدون انجام کافی این مرحله ، عملکرد محصول را نمی توان تضمین کرد. هنگام تهیه صحیح سطح ، چندین عامل وارد عمل می شوند. این موارد شامل نوع بستر ، آلودگی و نقص سطحی و شرایط آب و هوایی است.

اکثر بسترها مانند واحدهای بلوک بتونی ، چوب ، دیوارهای خشک یا فلزات به عنوان بخشی از کل مراحل استفاده ، به نوعی پوشش آستر نیاز دارند. البته نوع آستر مورد استفاده به بستر بستگی دارد: پرکننده های بلوکی برای بتن ، آسترهای اکریلیک با جامدات بالا برای دیوارهای خشک و غیره. در صورت تردید ، همیشه راهنمای روی محصولات را کاملا بررسی کنید.

از بین بردن رطوبت اولین مرحله مهم در آماده سازی سطح است، زیرا علت اکثر خرابی های رنگ مانند بلند شدن، لایه برداری و پوسته پوسته شدن است. علاوه بر این ، اطمینان حاصل کنید که هر بستر دیگری که با سطح رنگ آمیزی تماس پیدا کند نیز خشک است زیرا می توان رطوبت را از یک لایه به لایه دیگر منتقل کرد. آلودگی های سطحی مانند گرد و غبار ، خاک ، رنگ پوست ، روغن و زنگ زدگی نیز باید تمیز شود تا سطح صاف و یکنواختی فراهم شود. سایر نقص های سطح مانند لکه های خشن و تکه تکه ها باید با سمباده کاری یا سنگ زنی برطرف شوند. نواحی توخالی و پشته ها باید با ترکیب پر شده و صاف شوند.

شرایط آب و هوایی نیز در موفقیت نهایی برنامه موثر است. رنگ آمیزی نمای بیرونی ساختمان بهتر است در هوای خشک و در دمای 50 تا 85 درجه فارنهایت انجام شود. در صورت امکان از شرایط مرطوب خودداری کنید.

روند استفاده از محصول

رنگ مولتی کالر

پس از آماده سازی سطح ، به سادگی پیروی از دستورالعمل های تولیدکننده انجام می شود. از آنجا که هر تولید کننده ویژگی های منحصر به فردی را در محصولات خود جای داده است ، مهم است که در مراحل درخواست از دستورالعمل های خاص آنها پیروی کنید.

استفاده از الگوی پایان مانند یک رنگ معمولی فقط کارساز نخواهد بود. تلاش برای پاشیدن پوشش پایان چند رنگ با فشار بسیار زیاد با تنظیم نازل مخلوط خارجی، هدف چند رنگ را کاملاً شکست می بخشد. آنچه در نهایت با آن روبرو می شوید یک رنگ ثابت است. برای جلوگیری از این مشکل، با سازنده مولتی کالر از نظر تجهیزات مورد نیاز تماس بگیرید. بعد، با ریختن دقیق آنها در یک ظرف تمیز پوشش های مورد نیاز خود را تهیه کنید. سپس ، اجزای سیستم را بهم متصل کنید ، و اطمینان حاصل کنید که تمام دستورالعمل های مربوط به قدرت مناسب کمپرسور ، طول و قطر شلنگ و تنظیم نازل / سوزن را درست انجام داده اید.

مرحله بعدی استفاده از روکش طرح با استفاده از تجهیزات اسپری مخصوصی است که قبلاً توضیح داده شد. اطمینان حاصل کنید که تجهیزات اسپری تمیز و به درستی کار می کنند ، سپس این مراحل را دنبال کنید:

رنگ مولتی کالر

رگولاتور را خاموش کرده و فشار را بر روی مخزن کاهش دهید. مخزن را با پوشش آماده پر کرده و درپوش مخزن را محکم کنید.

اجازه دهید فشار هوا به مخزن وارد شود. 20-30 PSI مکان خوبی برای شروع است. با چرخاندن آنها در خلاف جهت عقربه های ساعت ، دکمه های کنترل مایع و پورت جانبی را کاملاً باز کنید.

با کمی تحریک تفنگ اسپری و بدون پاشش مواد ، فشار هوا را در ورودی هوا قرار دهید. از حدود 20 PSI شروع کنید.

تفنگ اسپری را بسته به مشخصات سازنده از فاصله 15 اینچ تا سه فوت از سطح بگیرید. در حالی که اسلحه را عمود بر سطح خود نگه دارید ، رنگ پاشی را شروع کنید. اسلحه قوس نزنید و تکان ندهید و همیشه ماشه را در انتهای ضربه آزاد کنید. برای اطمینان از بهترین نتایج و پوشش ، از روش cross-hatch (پاس های افقی و سپس عمودی) استفاده کنید.

برای به دست آوردن بافت بهتر و تفکیک رنگ ، فشار هوا را پایین نگه دارید. کار در فشار هوا باعث می شود که رنگها با هم مخلوط شوند و نرمتر شوند. اطمینان حاصل کنید که فشارهای صحیح را به عنوان راهنمای مرجع ثبت کنید.

برای جلوگیری از پاشش بیش از حد فشارها را تا حد ممکن پایین نگه دارید.

جعبه بسته بندی هر ماده ای که بیش از 30 دقیقه در حالت ایستاده باشد را دوباره بسته بندی کنید.

برای نقاشی منزل شما با رنگ مولتی کالر با ما در ارتباط باشید تا بهترین کیفیت و زیبایی در نقاشی رنگ مولتی کالر با گروه نقاشی آسمان تجربه کنید.