نقاشی ساختمان در تهران

نقاشی ساختمان از گذشته تا به امروز اقدامی رایج، جهت تنوع و تحول در محیط خانه یا محل کار می باشد؛ در دنیای مدرن به خصوص در شهر های پرجمیتی نظیر تهران، اکثر افراد توجه زیادی به پیرامون خود و زیبایی آن دارند و با همین ملاک به راجع به مالک و محیطش اظهار نظر می کنند.

از این رو مردم وسواس و هزینه های بسیاری در راستای طراحی دکور و زیبایی آن صرف می نمایند.

همچنین صاحبان کسب و کار برای جذب مشتریان بیشتر و جلب توجه آن ها برای دکوراسیون محیط داخلی محل کار خود اهمیتی زیادی قائل اند.

بسیاری از شما می دانید که رنگ کاری یک محیط می تواند به حد زیادی سبب دگرگونی و زیبایی دکوراسیون شود.

البته نقاشی ساختمان نسبت به زمان های قدیم به شیوه های متفوت تری صورت می گیرد؛ به علاوه مصالح و تجهیزات لازم آن پیشرفته تر شده است.

این کار توسط  نقاش ساختمان صورت می گیرد و از ابزار مورد نیاز آن می توان به رنگ، گچ، قلم مو، غلتک، سنباده، تینر و نردبان اشاره  نمود.

در واقع  با رنگ کاری ساختمان پوششی بهتر و با کیفیت تر برای پوشش سطوح یک فضا ایجاد می نمایند.

از جایی که این کار امری فنی به شمار می رود، به خلاقیت و مهارت نیازمند است و آمیخته شده با هنر است.

به گونه ای که اگر فردی به بخواهد به صورت حرفه ای اقدام به نقاشی ساختمان نماید، ابتدا باید به عنوان شاگرد چندین سال در کنار یک استاد ماهر در رنگاری فعالیت کند تا به تجارب کافی از این کار دسترسی یابد.

پس تمامی رنگ کاران مشغول به کار در شمال تهران، غرب تهران، شرق تهران و جنوب تهران، مدت طولانی و درازی در زمینه نقاشی ساختمان در حال کسب تجربه بودند تا الان به نقاشی ماهر و چیره دست تبدیل گشتند.

موضوعات مهمی که باید پیش از اقدام به رنگ کاری ساختمان به آن توجه نمود اول تعرفه و هزینه هایی هست که به همره خواهد داشت؛ به خصوص اگر قصد دارید متراژ زیادی از یک ساختمان یا تعدادی واحد را رنگ کاری نمایید مسئله بعدی این است که از مهارت نقاش مورد نظر خود اطمینان حاصل فرمایید.

یعنی باید به دنبال فردی با تجربه بگردید که شناخت کافی از رنگ آمیزی و سوابق زیادی در این زمینه داشته باشد.

از جایی که تهران دارای بافت متراکم تری نسبت به دیگر شهر هاست، متقاضیان زیادی برای نقاشی ساختمان وجود دارد.

همین موضوع موجب گشته تا افراد و شرکت های زیادی در حوزه رنقاشی و رنگ کاری ساختمان شروع به فعالیت کنند.

اگر تصمی به نقاشی محیط پیرامون خو د دارید بهتر است از همین حالا در جستجوی شرکت و افراد معتبر و دارای تجارب بالا  برای انجام این کار باشید تا به نتیجه ایده آل خود دست یابید.

حال شاید با خود بگویید، چگونه از میان انبوه رنگ کاران ساختمان بهترین گزینه را انتخاب کنم؟

برای چنین تصمیم مهمی فقط کافیست با مراجعه به سوابق کاری یک فرد یا شرکت و یا با درخواست نمونه کاری از آن ها،  ظرافت و مهارتی که در فعالیت های پیشین خود به کار گرفتند را مشاهده نمایید.

به هر حال هر چه تجربه یک نقاش در حیطه کاریش بیش تر باشد به خوبی می داند که چه روش ها و یا ابزاری مناسب به کارگیری در یک فضا می باشد و شما به نتیجه مطلوبی که انتظارش را داشتید، می رساند.

تعرفه و هزینه های نقاشی ساختمان

این عنوان به عوامل مختلفی بستگی دارد و ثابت نیست که می تواند شامل متراژ مورد نظر برای رنگ کاری، کیفیت رنگ مورد استفاده و مهارت فرد نقاش، تعدادی از عواملی هستند که باعث شدند قیمت نقاشی ساختمان متغیر باشد.

به عنوان مثال هر چه رنگ قابل استفاده مرغوب تر باشد و یا نقاش حرفه ای تر اقدام له این کار کند هزینه و تعررفه های شما را بالا خواهند برد.

اهمیت و تاثیر نقاشی ساختمان

بعد از انتخاب نقاش مناسب با روش هایی که پیش از این اشاره کردیم، باید تمرکز خود را روی طراحی و سبک مورد علاقه خود بزارید؛ تا نتایج حاصل مورد پسند شما واقع شود و سلیقه شما را پوشش دهد و هم در عین حال با سایر دکور و وسایل موجود در آن محیط همخوانی داشته باشد.

اگر به تمام مواردی ک تا به این لحظه بیان کردیم دقت و عمل کنید، شاهد تاثیر زیادی در دکوراسیون داخلی خواهید بود.

وجود نقاشی ماهر، مرغوب ترین رنگ و انتخاب صحیح سبک رنگ آمیزی در نهایت پدیده ای بی نظیر در مکان مورد نظر خلق می کند.

با این که امروزه پوشش های متنوع و راه متفاوتی برای تغییر دکوراسیون وجود دارد، اما  در این میان نقاشی ساختمان با مزیت هایش از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

به طور کلی از مدرن ترین فضا ها تا کلاسیک ترین آن ها، متناسب برای رنگ کاری و نقاشی ساختمان هستند.

حتی اگر لوکس وگران ترین ابزار یک دکور را هم داشته باشید بدون وجود زمینه ای تمیز و سازگار با آن ها، از هیچ ارزشی برخوردار نخواهند بود.

اما توجه داشته باشید برای انتخاب این زمینه باید حتما با نقاش ساختمان مشورت و با تشخیص و تایید او رنگ مورد نظر را استفاده کرد.

نکته مهمی که در این هنگام باید به آن اشاره کرد صبر و بردباری شماست.

اگر در انتظار بیشترین و بهترین تاثیر نقاشی در یک محیط، هستید از یاد نبرید که عجله اصلا پاسخگو نیس و برای دستیابی به نتایج مطلوب باید زمان زیادی را صرف این کار کنید. همین طور اگر در تهران حضور دارید با برنامه ریزی های درست،  زمان بیشتری برای جستجوی نقاش در نظر بگیرید.

سبک نقاشی ساختمان

یکی از رایج ترین سوالات و دغدغه های افراد این است که نقاشی ساختمان به سک مدرن بهتر است یا کلاسیک؟

در پاسخ به چنین سوالی باید گفت که رنگ کاری یک محیط به دکوراسیون و مجموعه های موجود در آن بستگی دارد.

به عبارتی دیگر نقاشی باید مطابق و هماهنگ با چیدمان محیط داخلی یک فضا باشد.

اما اگر بخواهید چنین تصمیمی را بر عهده نقاش بگذارید تشخیص و انتخاب او برای یک مجتمع اداری و تجاری نقاشی به سبک مدرن و برای سازه های مسکونی سبک رنگ آمیزی کلاسیک خواهد بود.

مراحل نقاشی و رنگ کاری

بتونه کاری و سمباد زنی سطوح مبتدی و مهم ترین اقدامات پیش از نقاشی ساختمان هستند. با استفاده از کاردک و بتونه باید سوراخ و ترک های روی دیوار رو پر کرد و پس از خشک شدن آن ها سمباده کشید.

با سمباده کشیدن می توان شروع به رنگ آمیزی وی آمیزی روی سطح دیواری صاف و یکدست کرد.  همچنین باید با استفاده از کاردک، رنگ های قبلی را که پوسته پوسته شده از بین برد. نحوه انجام صحیح این موارد تاثیر زیادی بر زیبایی رنگ آمیزی در پایان کار دارد.

پس از سمباده زنی، بتونه کاری و ایجاد سطوح صاف و یکنواخت، بایر سراغ پرایمر رفت.

البته بسیاری از  نقاشان، این مرحله نادیده می گیرند و با این کار ظرافت نقاشی را کاهش می دهند.

زیرا استفاده از پرایمر خطوط ناشی از سباده کشیدن را محو کرده و  نقش یک زیرساز را قبل از رنگ کاری ایفا می کند. حال برای جلوگیری از تماس با رنگ، کلید ها، قرنیز ها و پریز ها را به خوبی بپوشانید؛ برای این پوشش دهی چسب نواری گزینه مناسبی است.

در آخر هم با یک انداختن پارچه بر کفپوش مانع ریختن رنگ بر روی آن ها شوید. مهم تز از همه شیشه ها را با روزنامه بپوشانید تا در هنگام نقاشی، رنگ ها روی آن ها نپاشد. حالا سطح دیوار شما آماده رنگ آمیزیست.

از آن جا که رنگ کردن با فرچه زمان بیشتری برای رنگ آمیزی می برد اکثر نقاشان در این مرحله ترجیح می دهند که از غلطک برای پوشش دهی دیوار و سقف ها استفاده نمایند. در رنگ آمیزی باید ابتدا با یک قلمو حاشیه های دیوار و سپس باقی سطوح را با غلطک رنگ کرد.

هنگام استفاده از غلطک برای گردگیری آن حتما اقدام به شست و شو کنید.

فرچه رنگ را در دو نوع مصنوع  طبیعی می توان در مراکز خرید مربوطه یافت.

چون فرچه مصنوعی  توانایی جذب بالایی از آب ندارد، مناسب برای رنگ هاییست که بر پایه آب هستند.

برعکس فرچه طبیعی با ایجاد سطوح صاف انتخاب بهتری برای رنگ های پایه حلال می باشد.

در حال حاضر تمامی قلمو های موجود در بازار  برای انواع رنگ ها مناسب اند و سطوح بی عیب و نقص و صافی ایجاد می کنند.

برای کسب نتایج دلخواه و مورد پسند، یک لایه رنگ آمیزی الزامی می باشد.

به ویژه اگر از قبل اقدام به بتونهکاری کرده اید؛ در صورتی که رنگ اصلی بر روی بتونه کاری اجرا شود، امکان دارد نتیجه از آنچه انتظارش را داشتید بسیار متفاوت تر شود.

حتما توجه کنید که قبل از رنگ اصلی، رنگ مورد استفاده به عنوان آستر باید به طور کامل خشک شود.

البته توصیه ما این است که برای تقویت کار نهایی و کفایت به لایه های رنگ کمتر، از آستری همرنگ با رنگ اصلی مورد نظر استفاده نمایید. نا گفته نماند که رنگ کاری سقف در راستای عرض اتاق و از گوشه ها شروع می شود تا به کل برسد. در حالی که  نقاشی دیوار ها از بالا به پایین صورت می گیرد.

کلام آخر

با مطالعه این مقاله به طور حتم به چنین نتیجه ای رسیدید که اگر رنگ و نقاشی ساختمان به نحوه احسن انجام شود تاثیر شگرفی بر دکوراسیون داخلی محیط خانه یا محل کارتان خواهد گذاشت.

پس پی می بریم برای ایجاد تحول و دگرگونی در فضای مورد نظر، فقط نباید به تغییر کل وسایل و مجموعه فکر کرد؛ زیرا می توان تنها با به کارگیری نقاشی و رنگ آمیزی ساختمان هم به نتیجه مطلوب خود رسید. از این جهت تصمیم گرفتیم برای کمک به شما در این مسیر مطالبی راجع به این موضوع ارائه دهیم.

جهت نقاشی داخلی ساختمان و نقاشی خارج ساختمان با ما در ارتباط باشید.

اسماعیلی : 09125969762